0
0

توسعه دهنده کسب و کار کیست و چه ویژگی هایی دارد؟

آشنایی با توسعه دهندگان کسب و کار

توسعه دهنده کسب و کار

 

توسعه دهنده کسب و کار نقش بسیار مهمی در کسب درآمد ما ایفا میکند. شاید در اطراف خودتان افراد زیادی را دیده باشید که به دنبال ایجاد درآمد و راه اندازی و توسعه کسب و کار هستند. ممکن است خودتان نیز بارها ایده های مختلفی برای کسب درامد به ذهنتان رسیده باشد‌؛ که از آنها به راحتی عبور کرده و یا آنها را به صورت جدی دنبال می کنید.

 

شاید برایتان سوال باشد که مدیران کسب و کارهای بزرگ، چگونه به موفقیت رسیده اند؟ و یا چه کسانی کسب و کارهای موفق را مدیریت می‌کنند؟

در پاسخ باید بگوییم : هر کسب و کاری چه کوچک، چه بزرگ، چه نوپا و چه موفق برای راه اندازی و مدیریت، نیاز به مدیری با دانش و مهارت توسعه کسب و کار دارد، که این مدیر را اصطلاحاً توسعه دهنده کسب و کار می نامیم.

 

ویژگی توسعه دهندگان کسب و کار

یک توسعه دهنده کسب و کار چه ویژگی هایی دارد؟

هر توسعه دهنده کسب و کار نیاز به دانش و مهارت های گوناگونی برای برقراری مدیریتی خوب و موفق در کسب و کار خود دارد.

از جمله مهارت های توسعه فردی مانند: انگیزه، پرستیژ و شخصیت کاری و حرفه ای، صداقت، شجاعت، آرامش، انعطاف پذیری و… و مهارت های تخصصی مانند: علم و دانش مدیریت، بازاریابی، امور مالی و تجاری، امور حقوقی و… .

 

وظایف توسعه دهندگان کسب و کار

وظایف اصلی توسعه دهنده کسب و کار

 

برنامه ریزی:

یک توسعه دهنده کسب و کار ابتدا با هدف گذاری، استراتژی کسب و کار خود را تعیین کرده و مسیر سازمان خود را برای رسیدن به اهداف، با طرح برنامه های بلند مدت، میان مدت و کوتاه مدت هموار می کند.

سازماندهی:

به کارگیری نیروی انسانی، منابع و امکانات، شرکای کلیدی و ایجاد ارتباط مناسب و هماهنگ بین آنها از مهمترین وظایف او می باشد.

مدیریت:

پس از ساماندهی کسب و کار لازم است تا تمامی فعالیت ها، مطابق با برنامه ریزی ها و استراتژی های سازمان انجام شوند و  لازم است که تمامی فعالیت ها را مدیریت کند.

کنترل:

هر کسب و کاری برای جلوگیری از انحراف از مسیر اصلی و برنامه ها، همچنین بررسی بازدهی استراتژی ها و نظارت بر عملکرد مجموعه نیاز به کنترل توسط توسعه دهنده کسب و کار دارد.

 

گروه توسعه دهنده ی کسب و کار

آیا همیشه توسعه دهنده کسب و کار یک نفر است؟

لازم است در انتها این نکته ذکر شود که توسعه دهنده لزوماً یک شخص نیست و همانطور که امروزه میبینیم بسیاری از کسب و کارهای موفق، توسط مجموعه ها و تیم های توسعه دهنده کسب و کار راه اندازی و توسعه یافته اند.

آیا این مطلب را می پسندید؟
اشتراک گذاری:
Zahra Zarali
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد توسعه دهنده کسب و کار کیست و چه ویژگی هایی دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.