0
0

شرایط و قوانین

کاربر گرامی استفاده شما از وب سایت توسعه کسب و کار کوک به معنای موافقت شما با شرایط و قوانین سایت خواهد بود، خواهشمند است پیش از هرگونه استفاده از سایت به مطالعه دقیق این قوانین بپردازید.

شرایط و قوانین سایت برگرفته و با تبعیت ازقوانین جمهوری اسلامی ایران، قوانین تجارت الکترونیک و قوانین حمایت از مصرف‌کننده جمهوری اسلامی ایران می باشد. بنابراین عمل به قوانین سایت به عنوان یک قرارداد الزامی است.

کاربران با ثبت‌نام در سایت، همچنین با هر بار استفاده از خدمات آن، می‌پذیرند که شرایط و قوانین حاضر را به صورت کامل مطالعه کرده و آن را با اطلاع کامل از شرایط و معانی‌اش پذیرفته‌اند. این شرایط و قوانین ممکن است در طول زمان تغییر کند. استفادۀ کاربران از سایت، پس از هر بار تغییر در شرایط و قوانین، به معنی پذیرش تغییرات مذکور است. این قوانین برای مطالعه کاربران در سایت توسعه کسب و کار کوک در دسترس است.

1_ تعاریف
 • شرکت : عبارت است از شرکت کارورزان کوثر زاگرس (سهامی خاص) ، مالک برند توسعه کسب و کار کوک
 • کاربر : هر شخص حقیقی یا حقوقی است که از وب سایت استفاده می‌نماید. اشخاص با ثبت‌نام در سایت و فشردن دکمه ثبت‌نام اعلام می‌کنند که کلیه مفاد قرارداد را مطالعه کرده و بر اساس آن اقدام به بهره‌برداری از سایت می‌نمایند.
 • خریدار: کاربری است که به‌عنوان شخص حقیقی یا حقوقی، اقدام به ثبت سفارش و پرداخت هزینه محصول یا خدمات مورد عرضه در وب سایت توسعه کسب و کار کوک می‌نماید.
 • تیکت: سند الکترونیکی که حاوی مکاتبات کاربران با وب سایت می باشد.
 • سیستم جامع تیکت: قابلیتی در حساب کاربری کاربران است که کلیه مکاتبات الکترونیکی در آنجا ثبت و از طریق شماره تیکت قابل‌پیگیری است.
 • پشتیبانی: منظور از پشتیبانی، پاسخگویی به مشکلات مربوط به عملکرد محصول یا خدمات است.
 • ضمانتنامه كالا يا خدمات: سندي است كه شرکت به خريدار يا سفارش دهنده مي دهد تا چنانچه ظرف مدت معين عيب يا نقص فنی در کالای فروخته شده يا خدمات ارائه شده مشاهده شود، نسبت به رفع عيب، يا تعويض قطعه يا قطعات معيوب و يا دستگاه بدون اخد وجه و یا پرداخت خسارات وارده اقدام كند.

2- تعهدات شرکت

3- تعهدات کاربر

4- مالکیت معنوی

2_ تعهدات شرکت
 1. شرکت موظف به رعایت حقوق تمامی مشتریان بنابر قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان جمهوری اسلامی ایران میباشد .
 2. شرکت موظف به رعایت کامل قانون تجارت الکترونیک جمهوری اسلامی ایران در ارائه خدمات میباشد .
 3. شرکت در ارائه محتوا و خدمات وب سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد .
 4. شرکت صحت تمامی اطلاعات روی وب سایت را تایید نموده و در صورت بروز نقص فنی یا ایراد در وب سایت یا ارائه خدمات ، شرکت موظف به ارائه خدمات پشتیبانی میباشد .
 5. شرکت موظف به حفظ حریم شخصی کاربران اعم از حفظ اسرار هویتی و تجاری ایشان میباشد .
 6. شرکت موظف به ارائه ضمانت در قبال محصولات یا خدماتی که شرایط حصول ضمانت دارند ، میباشد.
 7. بنابر ماده 37 قانون تجارت الکترونیکی و بند ه ماده 1 آیین‌نامه اجرایی مواد ۳۸ و ۴۲ قانون تجارت الکترونیکی، مقررات مرجوعی مشمول محصول یا خدماتی که بنا بر طبیعت آن‌ها امکان باز پس دادن آن‌ها وجود ندارد نمی‌شود.
 8. شرکت موظف است استاندارد های لازم جهت استفاده بهینه از سایت و تجربه و رابط کاربری استاندارد را رعایت کند و در صورت لزوم جهت چگونگی استفاده از خدمات سایت و نحوه خرید پاسخگوی کاربران باشد .
 9. درصورت بروز نقص فنی یا درخواست پشتیبانی ، شرکت موظف به پاسخگویی و در صورت لزوم اجرای ضمانت نامه محصول یا خدمات میباشد .
 10. شرکت هیچ‌گونه مسئولیتی را در رابطه با حذف شدن صفحه‏‌های سایت خود و یا لینک‏‌های مرده نمی‌‏پذیرد و تحت هیچ شرایطی مسئولیت تأخیر یا عدم کارکرد سایت را که می‌تواند ناشى از عوامل طبیعى، نیروى انسانی، مشکلات اینترنتى، خرابی تجهیزات کامپیوترى، مخابراتى و غیره باشد بر عهده ندارد و کاربر به ریسک خود از این وب‌سایت استفاده می‌نماید.
 11. سقف خسارات اثبات‌شده توسط مرجع رفع اختلاف به خریدار برای هریک از انواع خدمات و محصولات، حداکثر معادل هزینه پرداختی آن محصول توسط خریدار بوده و شرکت هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال جبران خساراتی مازاد بر این مبلغ نخواهد داشت.

 12. شرکت در شرایطی که به هر دلیل به این نتیجه برسد که عضویت یک کاربر می‌تواند برای شرکت یا سایر کاربران مطلوب نباشد، طبق صلاحدید و تشخیص خود حق حذف دسترسی کاربر مذکور به خدمات شرکت را دارد، این موضوع متعاقباً به اطلاع کاربر می‌رسد. در این صورت، کاربر حق طرح هیچ‌گونه ادعا و یا اعتراضی را نخواهد داشت.
 13. بدیهی است شرکت در قبال صحت نظرات منتشرشده در بخش نظرات سایت، هیچ‌گونه مسئولیتی ندارد. همچنین نظرات کاربران ازنظر فنی مورد تائید شرکت نیست و نباید کاربر صرفا بر اساس نظرات سایر کاربران در خصوص استفاده از خدمات تصمیم‌گیری نماید.
 14. هرگونه تبلیغ محصول دیگر و بحث در مورد پلتفرم‌های دیگر در قسمت نظرات بلافاصله و بدون اخطار قبلی موجب مسدود شدن حساب کاربری خواهد شد. موجودی حساب کاربر خاطی نیز بلوکه‌شده و حق هرگونه شکایت توسط کاربر سلب می‌شود.
3_ تعهدات کاربر
 1. برای استفاده از خدمات سایت بایستی هر کاربر، اعم از شخص حقیقی و یا حقوقی یک حساب کاربری ایجاد نماید.
 2. کاربر مطلع است صرفاً اشخاصی که بیش از ۱۸ سال سن و واجد اهلیت قانونی باشند حق استفاده از سایت را دارا هست. لذا درصورتی‌که کاربر زیر ۱۸ سال سن داشته باشد، صرفاً از طریق والدین یا قیم قانونی خود می‌تواند حساب کاربری داشته باشد.
 3. کاربران شخص حقوقی مکلف به معرفی نماینده (شخص حقیقی) برای ثبت‌نام در سایت هستند و اطلاعات این شخص حقوقی باید در سایت قید شود.
 4. کاربر موظف به بررسی کامل شرایط استفاده از سایت بوده و هرگونه پرداخت در ازای دریافت خدمات به معنای موافقت با شرایط استفاده بوده و خریدار حق اعتراض یا مطالبه وجه را ندارد .
 5. خدماتی مانند دریافت مشاوره ، آموزش و … فاقد ضمانت بازگشت وجه میباشند .
 6. کاربر می‌پذیرد اطلاعات خواسته‌شده در زمان ثبت‌نام و خرید محصول را به‌صورت صحیح و به‌روز وارد کنند و مسئول عدم صحت اطلاعات اعلام‌شده شخص کاربر است. در صورت اثبات خلاف این موضوع، شرکت مجاز به پیگیری قضایی نزد مراجع ذی‌صلاح است. همچنین در صورت ایجاد تغییر در اطلاعات، کاربر ملزم به تغییر و به‌روزرسانی اطلاعات است، در غیر این صورت تا زمان به‌روزرسانی اطلاعات، اطلاعات قبلی مبنای عمل قرار می‌گیرد.
 7.  کاربر موظف است صرفاً با ایمیل و شماره متعلق به خود نسبت به ثبت‌نام در سایت اقدام نماید.
 8.  هر شخص صرفاً می‌تواند یک حساب کاربری داشته باشند.
 9. در زمان ثبت‌نام، کاربر نام کاربری و کلمه‌ی عبور خود را تعیین می‌نماید. مسئولیت حفظ محرمانگی اطلاعات حساب کاربری بر عهده صاحب اطلاعات است. مسئولیت هرگونه اتفاقی که درنتیجه غفلت یا کوتاهی صاحب اطلاعات حادث شود، صرفاً بر عهده وی است. کاربر بدین‌وسیله موافقت می‌نماید هرگونه استفاده غیرمجاز از حساب کاربری و کلمه عبور خود یا هرگونه اقدام مخل امنیت را سریعاً به شرکت اطلاع دهد. تا زمانی که اطلاع‌رسانی به شرکت انجام‌نشده است، مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری مذکور انجام‌شده و می‌شود به عهدۀ وی خواهد بود.
 10. مسئولیت‌های قانونی بهره‌برداری از خدمات شرکت در مورد کاربر شخص حقوقی، متوجه مدیران مجموعه‌های مذکور خواهد بود.
 11. کاربر همۀ داده‌پیام‌های صادره از طریق حساب کاربری مذکور را منتسب به خود دانسته و هرگونه ادعایی نسبت به انکار، تردید و جعل داده‌پیام‌های ارسال‌شده از ناحیۀ نامبرده غیرقابل استماع است.
 12. کاربر آگاه است با ثبت‌نام در سایت، ممکن است در راستای معرفی محصولات و خدمات و یا اطلاع‌رسانی رویدادها، ایمیل و یا پیامی را از سایت دریافت نماید.
 13. کاربر می‌پذیرد که شرکت ممکن است از طریق ارسال پیامک به شماره از قبل تعریف‌شده، یا ایمیل به نشانی اعلامی توسط کاربر در زمان احراز هویت، به‌عنوان راه ارتباطی شرکت با وی استفاده کند. کاربر آگاه است که احراز هویت ممکن است در بازه‌های زمانی که توسط شرکت تعیین می‌شود، صورت می‌گیرد.
 14. درصورتی‌که کاربر با کلاهبرداری رایانه‌ای یا سایر جرایم رایانه‌ای یا بدون اخذ مجوز، به‌واسطه اطلاعات حساب بانکی و کارت‌بانکی شخص ثالث اقدام به خرید محصول نماید و بدین سبب شرکت متحمل خسارت ازجمله به نحو غیر انحصاری پرداخت هزینه اخذ وکیل، هزینه رفت‌وآمد به مراجع رسیدگی و هزینه دادرسی گردد و یا به پرداخت مبلغی محکوم گردد، مکلف به پرداخت 3 برابر هزینه‌های صورت گرفته به شرکت خواهد بود.
 15. امکان بازگشت وجه شارژهای انجام‌شده در کیف پول به‌هیچ‌وجه وجود ندارد. در این راستا کاربر می‌پذیرد در صورت برقرار بودن شرایط مرجوعی محصول طبق مفاد قرارداد حاضر، تعهد به بازگشت وجه ظرف 6 روز کاری از تاریخ قبول مرجوعی، فقط به‌صورت شارژ کیف پول انجام‌شده و کاربر می‌تواند خدمات دیگری را از سایت خریداری کند.
 16. کلیه مکاتبات الکترونیکی میان کاربران و شرکت در سیستم جامع تیکت سایت صورت می‌گیرد. کاربر می‌پذیرد ارسال هرگونه اطلاعیه و ابلاغیه از طریق این سیستم به منزله ابلاغ تلقی می‌گردد.
4_ مالکیت معنوی
 1. کلیه محتوای سایت و طراحی ظاهری آن (feel and look)ازجمله علائم تجاری، لوگو، قالب سایت، اثراتی که تحت حمایت قانون حمایت از حقوق مؤلفان و مصنفان و هنرمندان مصوب 1347 هستند، متن، گرافیک، دکمه‌ها، تصاویر، صداها، کلیپ‌های تصویری، دادهای گردآوری‌شده و نرم‌افزار، متعلق به شرکت مورد و تحت حمایت قوانین جمهوری اسلامی ایران ازجمله قانون تجارت الکترونیکی مصوب 1382، قانون حمایت از حقوق مؤلفان و مصنفان و هنرمندان مصوب 1347 و قانون جرائم رایانه‌ای مصوب 1388 است.
 2. علائم تجاري موجود در سایت چه ثبت‌شده باشند یا خیر، متعلق به شرکت است و به‌موجب قرارداد حاضر هیچ مجوزی برای استفاده از آن‌ها داده نشده است و نمی‌توان بدون رضایت کتبی از شرکت بنا به مقتضی استفاده نمود.
 3. شرکت متذکر می‌شود که تمام حقوق مالکیت فکری متعلق به آن محفوظ است و اموال فکری متعلق به شرکت در زمره‌ی باارزش‌ترین اموال آن‌ها محسوب می‌شود و کلیه ابزارهای قانونی را برای حفظ آن‌ها به کار خواهد گرفت.
 4. همه مطالب در دسترس از طریق سایت ، جزئی از اموال شرکت محسوب می‏‌شود و حق استفاده و نشر تمامی مطالب موجود و در دسترس در انحصار شرکت است و هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی، حق پیگرد قانونی را برای شرکت محفوظ می‏‌دارد. کاربران مجاز به بهره‌‏برداری و استفاده از مطالب و اطلاعات موجود در سایت صرفاً با مقاصد شخصی و با حفظ نام توسعه کسب و کار کوک هستند.